TR

DÜŞEŞ ONLİNE TAVLA TURNUVASI - 3HAK9PUAN

 

Tarih 16.05.2021 22:30

 

    Tamamlandı

Katılım Ücreti

500 ttcoin
Puan Durumu

Mevcut Katılımcı

32

Min. Katılımcı

32

Max. Katılımcı

32

Turnuva Detayları:

Her katılımcının 3 yenilme hakkı vardır. Tüm maçlar eleme usulüne göre oynanır. 3 kere yenilen turnuvadan elenir. 3 yenilgi sayısı olmayan tüm katılımcılar üst tur karşılaşmalarına yükselir.

Turnuva, 16 Mayıs - 18 Mayıs 2021 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Turnuva,20.00-01:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

İki kişi arasında yapılan maç 9 puan üzerinden oynanır. 9 puana ulaşan ilk oyuncu galip gelir.

Oyunlar katlamalı oynanır. Mars, oyun puanı x2 puan olarak değerlendirilir. Süper mars, oyun puanı x3 puan olarak değerlendirilir.

Oyunlar zamanlı oynanır. Müsabakada her oyuncuya toplam 7 dakika zaman, her hamle içinse 15 saniye süre verilir. Oyuncu hamlesini, verilen 15 saniyelik süre içinde yapmaz ve süresini aşarsa, kendisi için verilen 7 dakikalık zaman diliminden hamlesini bitirene kadar geçen süre geriye doğru düşmeye başlar. Bu zaman ve süre ekranda her iki oyuncu için de ayrı ayrı belirtilir. Müsabaka bitmeden önce 7 dakikalık zamanını tüketen oyuncu mağlup sayılır.

Turnuva kayıtları tamamlandıktan sonra katılımcılara tavla turnuvasının oynanacağı sitenin linki, giriş yapılacak kod, müsabaka gün ve saati, bir gün önceden veya aynı gün SMS yolu ile bildirilir.

SMS yolu ile belirtilen müsabaka gün ve saatinde oyuncular masada olmak zorundadır. Oyun başlangıç saatinden 15 dakika içinde oyun masasında olmayan oyuncu hükmen mağlup sayılır.

Turnuva eşleşmeleri bilgisayar sistemi tarafından otomatik olarak belirlenir.

Turnuva maçınızı oynamak için herhangi bir uygulama indirmenize gerek yoktur. Bilgisayar veya mobil cihazınızdan tarayıcı(google chrome,safari) üzerinden oynayabilirsiniz.

Oynadığınız turnuva maçı sevdikleriniz tarafından dışarıdan izlenebilmektedir.

Turnuva kura takvimini bu sayfayı aşağıya kaydırarak görüntüleyebilirsiniz.

Şampiyonluk Ödülü

N11 500 TL Hediye Kartı

2. Ödülü

N11 300 TL Hediye Kartı

3. Ödülü

1000 TTCoin

4. Ödülü

500 TTCoin


Turnuva Kuralları

Genel Turnuva Kuralları ve Bilgilendirmeler


1.1. Oyuncu

Her katılımcı kayıtlı bir Tavlaturnuva kullanıcısı olmak zorunda olup, birden fazla Tavlaturnuva hesabına sahip olmamalıdır.


1.2. Tavlaturnuva ile iletişime geçmek

Tavlaturnuva ile iletişime geçmenin resmi yolları “WhatsApp(+905384768657)” ve “0 850 888 28 57” dir.


1.3. Minimum Katılım

Katılımcı sayısı turnuvanın minimum katılımcı sayısına ulaşmaz ise turnuva 7(yedi) gün ertelenir. 


1.4. Maximum Katılım

Katılımcı sayısı turnuvanın maximum katılımcı sayısına ulaşır ise o turnuva için katılımlar biter. Katılımcılar maximum kaç kişiyle bir turnuvada olacaklarını önceden bilirler.


1.5. Turnuva katılımını iptal etmek

Katılımcı daha önce katılımını gerçekleştirdiği turnuvadan ayrılmak isterse %10fee (işlem ücreti) kesilerek kalan TTCoin hesabına iade edilir.


2. Oyun Kuralları

2.1 Genel Tavla Kuralları

Oyunlar uluslararası modern tavla kuralları esas alınarak oynanır. (Oyunu katlama ve katlamayı reddetme, zaman, büyük zar zorunluluğu vb.)


2.2. Oyun Katlama

Oyun sırasında siz veya rakibiniz oyunu katlamak isteyebilir. Bu katlama o anki puan değerinin x(çarpı) 2 katı demektir. Bunu reddeden taraf oyunun o anki puan değerini kaybeder karşı taraf kazanır. Eğer katlama kabul edilirse oyun yeni puan değerinden devam eder. Örneğin; oyun puanı 1 puan rakibiniz oyunu katladı kabul ederseniz 2 puandan oyun devam eder, reddederseniz aktif oyun sonlanır rakibiniz 1 puanı kazanır ve yeni oyun başlar.


2.3. Crawford

Crawford Kuralı katlamalı olan tüm müsabakalarda geçerlidir. Bu kurala göre, maç sayısı oyununa ilk kez erişildiğinde (Ör: 9 oyunluk bir maçta ilk kez taraflardan biri 8`e ulaştığında), katlama sıradaki oyun boyunca iki oyuncu tarafından da kullanılamaz ve sadece bu oyuna özgü olarak oyundan kaldırılır. Bu oyuna Crawford Oyunu (Katlamasız Oyun) denir ve skor olarak geriden gelen tarafın bu oyunu almayı başarması halinde ilerleyen oyunlarda katlama oyundaki yerine geri konularak katlama(vido) kullanma kuralları normale döner.


2.4. Oyun Zamanı

Oyun başladığında size ve rakibinize turnuva sayfasında belirtilen süre otomatik olarak verilir. Bu süreye ek +15 saniye hamle süresi şeklinde tanımlanır. Kullanıcı hamle sırası ona geçtiğinde +15 saniyeden düşmeye başlar bu süre bitince turnuva sayfasında belirtilen süresinden düşer. Her hamle geçişinde karşılıklı olarak +15 saniye verilir. Her hamlede +15 saniyeyi bitirip turnuva sayfasında belirtilen süresinide bitiren kullanıcı hükmen mağlup sayılır.


2.5. Oyunu Kazanmak yada Kaybetmek

Oyunlardan toplanan puanlar turnuva özelinde önceden planlanmış ve duyurulmuş maç puanına eşit veya üstünde olduğunda oyun biter. İlk maç puanına ulaşan oyunu kazanır ve rakibi kaybetmiş sayılır. Örneğin; X.Oyuncu 9 - 8 Y.Oyuncu oyunu X oyuncu kazanmıştır.


2.6. Oyuna Zamanında Gelmemek

Her kullanıcı maç başlamadan 5 dakika önce oyun sayfasında hazır bulunmalıdır.

Her kullanıcı gecikme süresi 15 dakikadır. (Turnuva tur başlangıç saati (turnuva sayfasında görülebilir) +15 dakika). Eğer bu süre zarfında kişi oyuna girmezse hükmen mağlup sayılır ve o oyun sonlanır rakip kazanmış şekilde sisteme işlenir. Karşılıklı oynayacak 2 rakibinde oyuna girmemesi durumlarında turnuva tur'unda bir aksaklık olmaması adına 2 rakipden biri random(rastgele) galip sayılır ve yeni tur kurası çekilir.


3. Oyun Hazırlıkları

3.1. Teknik Problemler

Oluşabilecek tüm problemler maç başlamadan önce çözülmelidir. Tüm katılımcılar internet bağlantılarından kendileri sorumludur.


3.2. Katılımcılar

Kullanıcı isimlerinin ırkçı, cinsiyetçi, siyasi, dini ve etik değerlere aykırı olması yasaktır, bu kurala uyulmaması takdirde yetkililerin oyuncuyu turnuvadan diskalifiye ve Tavlaturnuva internet sitesinden uzaklaştırma hakkı saklıdır.


3.3. Bir Kullanıcının Yerine Başka Bir Kullanıcı Oynatılması

Bir turnuva maçı sırasında bir kullanıcının hesabından başka bir kullanıcının oynaması tamamen yasaktır. Bir kanıt ile durumun kanıtlanması halinde, kullanıcı hakem komitesinin verdiği karara istinaden ceza alacaktır.


4. İzleyiciler

4.1. Oyun izleyicileri

Turnuvadaki her oyun internet üzerinden izlenebilmektedir. Eğer birlikte oynayacak 2 kullanıcınında rızası yok ise oyun yayını durdurulabilir.

Tavlaturnuva yetkilileri her zaman izleme hakkına sahiptir.


5. İllegal Eylemler

5.1. Aldatma

Tavlaturnuva websitesini veya diğer katılımcıları yanlış veya sahte ifadeleri, bilgileri, medyalarını veya verilerini kullanarak aldatmaya yönelik girişimlere izin verilmeyecek ve bu tarz durumlar komite tarafından değerlendirilip bir karara varılacaktır.


5.2. Hile ve Bug Kullanımı

Tavlaturnuva oyunlarında herhangi bir şekilde hile yapmak yasaktır. Herhangi bir hile girişimi, doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Daha önceden bilinen veya bilinmeyen bir oyun içi hatanın (BUG) kullanımı herhangi bir şekilde yasaktır. Herhangi bir hatanın avantaj sağlayacak şekilde kullanımı doğrudan diskalifiye ve ilave cezalara yol açacaktır.

Bir oyuncunun hile ve/veya oyun içi hatalardan (BUG) yararlandığını düşünüyorsanız, video ve görsel kanıtlarınız ile birlikte destek sistemine başvurunuz.


6. Tavlaturnuva.com

Tavlaturnuva.com, gerekli gördüklerinde kuralları sportmenlik kapsamında geçersiz kılma hakkına sahiptir.

Tavlaturnuva.com kararları ve beyanları her zaman resmi olup tüm katılımcıların bunları yerine getirmesi zorunludur.

Tavlaturnuva.com gerekli gördükleri durumlarda kural değiştirme hakkını gizli tutar.


6.1. Cezalar

Genel olarak bir oyuncunun suçlu olduğu kanıtlanmadıkça masumdur, ancak açık bir şekilde kuralların ihlal edilmesi durumunda hakem komitesi tarafından ne ceza verileceğine karar verilecektir.


6.2. Ödüller

Ödüller turnuva bitiş tarihinden sonra 14 iş günü içerisinde tarafımıza gönderilen adreslerinize kargo aracılığıyla gönderilecektir. TTCoin ödülleri 3 iş gün içerisinde kullanıcı hesabınıza yüklenecektir.


TURNUVAYA KATILAN TÜM KULLANICILAR YUKARIDAKİ KURALLARI OKUMUŞ ve KABUL ETMİŞ SAYILIR.